Logo
Horká linka
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Novinky
  3. NAŠE SKVĚLÉ KVARTETO PRO DĚVČICE
Novinky
03.05.2022
Velká výběrová degustace kolekce jaro 2022
Čarodějnice v přístavu vykouzlily znovu pohodové jarní odpoledne.   Děkujeme, že jste znovu přišli a pomohli nám s výběrem vín. Bylo vás docel... číst celé
30.03.2022
VELKÁ VÝZVA U CHROMEČKA
Vážení zákazníci naší vinotéky, přátelé Ano, je to tady. Včera jsme překonali stovku ochutnaných vzorků a zastavili se už na čísle 112.  Tentokrát js... číst celé
09.08.2021
POSEZENÍ NAD NOVOU KOLEKCÍ OD MAŇÁKA
Letní sezóna 2021 je u konce a my už chystáme sezónu 2022. Tentokrát jsme měli možnost projít další kolekci vinařství Maňák. Jestli se do letní kolekc... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

NAŠE SKVĚLÉ KVARTETO PRO DĚVČICE
09.06.2021

MALVERÍNA, PÁLAVA, JOHANNITER, SAVILON

Pokud vám chutnalo jedno víno z této čtveřice, tak určitě vyzkoušejte další tři, která jsou z této rodiny velmi podobná. Nově jsme přidali do nabídky na našem e-shopu www.vinotekaugrajcarka.cz  Johanniter, který do naší kolekce právem patří.

Pro milovníky sladších vín tu máme nemilou zprávu. Malverína s Pálavou již dochází a nebude, takže máte poslední šanci si je vychutnat třeba s přáteli na jarní terase. V tom případě ale upozorňujeme, že 1 láhev stačit nebude. Tato vína jsou silně návyková. Hlavně pro naše lepší polovičky.

 

A CO TO VLASTNĚ PIJETE? TADY JE MALÝ PRŮVODCE ODRŮDAMI.

 

PÁLAVA

Pálava je moštová odrůda révy vinné, určená k výrobě bílých vín, která vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Odrůda byla vyšlechtěna Ing. Josefem Veverkou, který její šlechtění zahájil v roce 1953 ve Šlechtitelské stanici ve Velkých Pavlovicích a později v něm pokračoval v Perné.

MALVERÍNA

Malverina (zkratka Mal) je interspecifická moštová odrůda révy (též hybridní odrůda, mezidruhové křížení, PiWi odrůda), která byla vyšlechtěna roku 2001 v České republice kolektivem šlechtitelů Vědeckovýrobního sdružení Resistant Velké Bílovice (později Vinselekt Perná), kříženec odrůd "Rakiš" (Villard blanc x Veltlínské červené rané) a "Merlan" (Merlot x Seibel 13666).

Rakiš je interspecifická moštová odrůda, který byla kolektivem šlechtitelů Resistant využita též při šlechtění sesterských odrůd Savilon a Vesna (obě pocházejí ze stejného křížení). Mateřská odrůda Villard blanc je známá též pod šlechtitelským označením S.V. 12 375.

Merlan je interspecifická moštová odrůda, vyšlechtěná v Moldavsku, ve výzkumném ústavu Vierul v Kišiněvě. Šlechtitelský materiál byl získán přímo od pracovníků výzkumného ústavu a využit kolektivem šlechtitelů Resistant například při šlechtění odrůd Cerason, Kofranka, Laurot, Marlen, Nativa, Erilon, Savilon a Vesna.

JOHANNITER

Johanniter je odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v německém Freiburgu v roce 1968, kde byly zkříženy odrůdy Ryzlink rýnský, Seyve Villard, Rulandské šedé a Chrupka bílá. Johanniter je vhodný pro ekologické pěstování hroznů, jelikož je odolný proti houbovým a plísňovým chorobám révy vinné.

SAVILON

Savilon je interspecifická moštová odrůda révy, vyšlechtěná roku 2001 kolektivem šlechtitelů Vědeckovýrobního sdružení Resistant Velké Bílovice (později Vinselekt Perná). Vznikla složitým křížením interpecifických odrůd "Rakiš" (Villard blanc x Veltlínské červené rané) a "Merlan" (Merlot x Seibel 13666). Pracovní název odrůdy je BV-19-88.

Do Státní odrůdové knihy České republiky byla odrůda zapsána roku 2010.

Savilon je sesterskou odrůdou, tedy pochází ze stejného křížení, jako zatím rozšířenější odrůda Malverina, jejíž zápis do SOK ČR proběhl již roku 2001.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Přístav Baťův kanál

Bzenecká, Strážnice 696 62

 

 
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz